31
jul
2025
Ook in het najaar van 2025 bieden wij weer onze één- en tweedaagse walviscursussen aan op de Oosterschelde. Onze ééndaagse cursus is op 19 september en raakt vol momenteel. Ook is er een aansluitende tweedaagse cursus gepland voor hen die nog meer tijd op de Oosterschelde willen doorbrengend op 20/21 september. Het is het zesde jaar dat Stichting Rugvin deze cursussen op de Oosterschelde organiseert.
De cursussen
Zowel de ééndaagse walviscursus als de tweedaagse walviscursussen vinden plaats op het zeilschip de Stoere Eenvoud. We duiken hier het ruim in voor de presentaties, maar zijn ook veel aan dek te vinden om bijvoorbeeld uit te kijken naar de bruinvissen, maar ook voor de workshops, de koffie, de maaltijden en de schippersborrrel. En tijdens de tweedaagse overnachten we ook allemaal op het schip.
Voor bedrijven en organisaties organiseren we alles op maat!
De ééndaagse cursus
De cursus is zowel theoretisch als praktisch van aard en is aan de hand van *modules opgebouwd. Dit zorgt er mede voor dat we flexibel zijn met het programma en in kunnen spelen op de weersomstandigheden, zodat we optimaal op het water van de Oosterschelde kunnen zijn om o.m. uit te kijken naar de bruinvissen en indien nodig de programmavolgorde aanpassen. De theoriedelen worden in het ruim van de Nieuwe Maen gehouden. De praktische delen vinden plaats aan dek. De cursusleiders zijn (internationaal) ervaren walvisonderzoekers en allen verbonden aan Stichting Rugvin. De eendaagse cursus van vrijdag 19 september heef nog een paar plekken Meer weten over de eendaagse cursus, klik dan hier .
De tweedaagse cursus.
De tweedaagse cursus is net als de eendaagse cursus bedoeld voor natuurliefhebbers die een speciale voorliefde hebben voor walvisachtigen (walvissen, dolfijnen en bruinvissen). De cursus en de overnachting vinden plaats op een zeilschip (Zierikzee). Tijdens de tweedaagse kunnen we dieper op de thema’s ingaan en hebben we ook een avondprogramma. Ook zullen we beide dagen op het water van de Oosterschelde te vinden zijn. Deze weekendcursus wordt op 20/21 september 2025 op de Stoere Eenvoud gegeven.